Rekrutacja

Rekrutacja ciągła

Wiemy, że Każda zmiana w życiu Dziecka jest ważnym momentem w jego rozwoju, a zmiana środowiska z domowego na przedszkolne niewątpliwie zalicza się do takich sytuacji.  Wiemy też, że Rodzicom trudno jest przewidzieć moment, w którym np. nastąpi przeprowadzka lub podjęcie pracy. 

Rekrutacja ciągła oznacza, że zapisy prowadzimy przez cały rok, a nie tylko „od września”. Dzięki temu w jednym momencie w grupie znajduje się najczęściej tylko jeden nowy Przedszkolak. Umożliwia to jeszcze bardziej indywidualne podejście nauczyciela a atmosfera w grupie, którą odczuwa jest pełna zgrania, wzajemnej życzliwości i dobrej zabawy. 

Ponadto okres jesienny jest okresem wzmożonych infekcji wirusowych, dlatego zapisanie dziecka wiosną i latem pozwala na uniknięcie częstych absencji na początku przygody z przedszkolem, co może negatywnie wpłynąć na aklimatyzację. 

Rekrutacja 2- 3 latki

Nie każde dziecko rozwija się w tym samym tempie. Do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci od 2 lat  na zajęcia adaptacyjne, co zawsze poprzedzone jest obserwacją i rozmową prowadzącą do analizy gotowości przedszkolnej i przygotowania indywidualnego planu adaptacji. 

Adaptacja czyli aklimatyzacja 

Przystosowanie to mechanizm, z którego korzystać będziemy całe życie. Dlatego też ważne są pierwsze doświadczenia związane z uruchomieniem tego mechanizmu czyli adaptacja w przedszkolu.

Proces aklimatyzacji jest kluczowy zarówno dla przyszłych przedszkolaków jak i ich rodziców. Dlatego do tzw. „adaptacji” w przedszkolu podchodzimy indywidualnie. Podczas rozmowy rekrutacyjnej ustalamy z rodzicami ile czasu chcemy przeznaczyć na okres aklimatyzacji. Zwyczajowo jest to od 7 do 28 dni, podczas których dziecko przebywa w przedszkolu w skróconym czasie i stopniowo przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Pozwala to znacząco zredukować obawy związane z nową sytuacją i ograniczyć lęk separacyjny.

Zachęcamy do zadawania pytań wszystkich Rodziców, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 58 681 08 55 od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00 oraz mailowo pod adresem kontakt@maluszkowo.pl

Chcesz zapisać więcej niż jedno Dziecko? A może znasz kogoś, kto jest naszym klientem?


Zapoznaj się z programem zniżkowym "Rodzina i Przyjaciele".

 
Maluszkowo Przedszkole Niepubliczne ul. Złota 47 80-297 Banino tel.: 58 681 08 55
Używamy ciasteczek, tak jak wszyscy.