Historia

1 września 2009 roku na mapie Banina pojawił się Niepubliczny Punkt Przedszkolny Maluszkowo. Od tego momentu minęło już ponad 14 lat. W tym czasie dokonaliśmy wielu zmian, jednak jedno pozostało stałe: najważniejsi dla nas są Maluszkowicze, którzy mają czuć się w przedszkolu jak u Cioci i Wujka. To co się zmieniło na przestrzeni lat przeczytacie w poniższym krótkim zarysie historii.

Początki

W pierwszym roku istnienia naszego przedszkola w Baninie budynek składał się z 2 sal, szatni i jadalni, w których uczyła się i bawiła jedna grupa Przedszkolaków. Już wtedy zapoczątkowaliśmy obecne do dziś tradycje, takie jak regularne wycieczki i spotkania z Maluszkowiczami i rodzicami. W kolejnym roku rozpoczęliśmy modernizację obiektu. Pierwszą częścią, która została jej poddana był plac zabaw.

Rozwój i rozbudowa

W 2011 roku wciąż rosnąca liczba Maluszkowiczów sprawiła, że konieczne było zwiększenie powierzchni przedszkola. Powstała więc "duża sala", w której prowadzimy zajęcia ruchowe, muzyczne i sportowe oraz organizujemy przedstawienia dla rodziców. W tym samym roku przekształciliśmy się też w Niepubliczne Przedszkole Maluszkowo.

Zapewnienie Najmłodszym i ich rodzicom jak najciekawszego spędzenia okresu przedszkolnego było i jest dla nas bardzo ważnym zadaniem. Rosnąca liczba chętnych była potwierdzeniem słuszności tego kierunku, a nas to tylko zachęcało. Z tego powodu z roku na rok organizowaliśmy (i wciąż organizujemy) coraz więcej wydarzeń na miejscu i wycieczek w coraz to nowe miejsca.

Po 3 latach wielu Maluszkowiczów ukończyło pierwszy etap edukacji i poszło do szkoły. Oczywiście ich miejsce zajęli kolejni i, co nas cieszy najbardziej, ich młodsze rodzeństwa. To sprawiło, że w 2013 rozpoczęliśmy budowę kolejnej części, która od 2014 do dziś pełni rolę szatni. Rok później oddaliśmy do użytku piętro nad dużą salą i szatnią.

Historia najnowsza

Od 14 lat obserwujemy zmieniające się potrzeby Dzieci i rodziców. Ponadto w tym czasie nieustannie wyciągamy wnioski ze zbieranych doświadczeń. To wszystko sprawiło, że w ostatnich latach również wprowadziliśmy nowe elementy do naszej działalności, a przede wszystkim rozwinęliśmy te, które od początku cieszyły się powodzeniem.

Wydarzenia wspólne z rodzicami okazały się na tyle cieszyć i małych i dużych, że postanowiliśmy nadać im regularną formę. Oprócz imprez z okazji takich jak Święta, Dzień Babci, Dziadka, Mamy czy Taty organizujemy regularne warsztaty z rodzicami. Są to popołudnia, w które Maluszkowicze i ich rodziny wspólnie wykonują specjalnie przygotowane zadania.

Rodzice coraz bardziej dbają o wszechstronny rozwój swoich Dzieci zapewniając im zajęcia dodatkowe. Nam zależy, żeby nie musieli martwić się o poszukiwania różnych miejsc i dojazdy. Dlatego u nas w przedszkolu, w ciągu dnia organizujemy różnorodne zajęcia dla wszystkich Przedszkolaków. Ponadto chętni mogą skorzystać z zajęć dodatkowych.

Na zakończenie

Sukcesy naszych Przedszkolaków niezmiernie nas cieszą. Równie wielką radością napawa nas obserwowanie osiągnięć absolwentów na kolejnym etapie edukacji. W tym roku kolejny już rocznik Maluszkowiczów skończył 8 klasę szkoły podstawowej.

Wierzymy, że wprowadzone 14 lat temu stabilne zasady, takie jak:
  • stawianie dobra Dziecka na pierwszym miejscu,
  • nacisk na jakość a nie ilość: praca w grupach max. 15 osobowych, na które przypada 2 opiekunów,
  • trzon kadry stanowią doświadczeni nauczyciele,
przyniosą kolejnym rocznikom Przedszkolaków tyle samo korzyści co poprzednim.

Na koniec warto nadmienić, że od samego początku jesteśmy przedszkolem dla całych rodzin. Oprócz organizowania wspólnych wydarzeń, co najważniejsze uczęszczają do nas rodzeństwa. Dość powiedzieć, że dziś do Maluszkowa chodzą młodsi bracia/siostry absolwentów z pierwszych roczników. 
Maluszkowo Przedszkole Niepubliczne ul. Złota 47 80-297 Banino tel.: 58 681 08 55
Używamy ciasteczek, tak jak wszyscy.