Co nas wyróżnia?

Przedszkoli w Baninie jest wiele. Każde z nich ma swoje zalety. Dlaczego warto wybrać Maluszkowo? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Małe grupy


Zgodnie z obowiązującym w Polsce przepisami wielkość grupy w przedszkolu przypadającej na 1 opiekuna to 25 dzieci. Spróbujcie sobie wyobrazić chociażby upilnowanie takiej grupy podczas zabawy. Co więcej, ta liczba nie zmniejsza się w trakcie zajęć edukacyjnych, muzycznych czy ruchowych. Wydaje się nierealne? Może i tak, ale jest często spotykane i to nie tylko w publicznych placówkach. Liczebność grup w Maluszkowie to maksymalnie 15 Dzieci, pod opieką 2 osób dorosłych. Czy to duża różnica? Odpowiedź pozostawimy czytelnikowi.

Zajęcia ruchowe w Maluszkowie


Rola aktywności ruchowej w rozwoju Dziecka jest ogromna. Ruch wpływa nie tylko na jego umiejętności fizyczne, ale jest też polem do rozwoju kompetencji społecznych. Rozwój tak zwanych podstawowych umiejętności motorycznych bezpośrednio oddziałuje na kształtowanie się umiejętności poznawczych, czyli najprościej rzecz ujmując - myślenia. Nie wierzysz? Napisz do nas maila, wyślemy badania.

Z tych przyczyn, wśród zajęć w Maluszkowie, bardzo dużą część stanowią te ruchowe. Codziennie prowadzimy gimnastykę poranną przy muzyce (z elementami tanecznymi), 2 razy w tygodniu gimnastykę korekcyjno-usprawniającą z elementami integracji sensorycznej, judo oraz zajęcia taneczne. Wierzymy, że wśród przedszkoli w Baninie zapewniamy najwięcej ruchu wszystkim naszym podopiecznym.

Kameralne przedszkole w Baninie


Nasza miejscowość bardzo dynamicznie się rozwija. Kiedy w 2009 powstało Maluszkowo, w Baninie mieszkała około 1/4 tych, którzy są tu dziś. Od tego czasu powstają przedszkola, przyjmujące dużą liczbę Dzieci. My zdecydowaliśmy, tak jak od początku, stawiać na jakość, a nie na ilość, dlatego Maluszkowo pozostało kameralne.

Dzięki temu cała kadra zna wszystkie Dzieci i odwrotnie. To sprawia, że relacja między Maluszkowiczami a "Wujkami" i "Ciociami" jest bardzo autentyczna. W ten sposób możemy wywierać jeszcze bardziej pozytywny wpływ na rozwój Waszych Dzieci. Rodzice w naszym przedszkolu również nie są anonimowi, dzięki czemu zawsze mogą dowiedzieć się czegoś o swojej Pociesze.

Ponadto jako jedyne przedszkole w Baninie dysponujemy ogrodem pełnym drzew, krzewów i kwiatów, a nasi podopieczni mogą korzystać z placu zabaw, torów wodnych, piaskownicy i terenów trawiastych. Kolejną korzyścią jest to, że Maluszkowicze mogą na własne oczy, przez cały rok obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Drzewa zapewniają nam też cień, w którym można się schronić przed upałem.

Zajęcia w Maluszkowie


Oprócz opisanej aktywności ruchowej, poświęcamy czas szeroko pojętej edukacji. Realizujemy autorski, rozszerzony program nauczania. W nim znajduje się nie tylko podstawa programowa, ale także szeroki wachlarz zajęć plastycznych i muzycznych. W naszym przedszkolu w Baninie pracują również specjaliści od edukacji społecznej oraz integracji sensorycznej, dzięki czemu możemy wspierać najmłodszych wszechstronnie.

Wycieczki i "imprezy"

Nie tylko realizacja programu w przedszkolu jest ważna. Kładziemy duży nacisk na to, żeby nasi podopieczni nie tylko dowiadywali się dużo, ale też doświadczali jeszcze więcej.

To założenie realizujemy przez częste organizowanie wycieczek. Zimą odwiedzamy parki nauki, teatry i muzea. Latem, w pełni korzystając z pogody, jeździmy dalej i zwiedzamy słynne atrakcje przyrodnicze oraz place zabaw na świeżym powietrzu.

W dzisiejszych czasach wszystkim brakuje czasu. Chcąc wspierać więź między Maluszkowiczami a rodzicami organizujemy cykliczne spotkania w formie warsztatów, w trakcie których całe rodziny wspólnie realizują projekty. Są to na przykład ozdoby świąteczne, upominki na dzień Mamy, Taty, Babci czy Dziadka. Późniejszy poczęstunek, jest idealną okazją dla rodziców do wzajemnego poznania się i wspólnego spędzenia czasu.

Konsultacje dla rodziców

Rodzicielstwo to piękna sprawa, dająca mnóstwo satysfakcji. Jest to jednak też ciężka praca. Chcąc ułatwić ten okres rodzicom, a Dzieciom zapewnić możliwie najlepsze warunki dla rozwoju, organizujemy nieodpłatne konsultacje ze specjalistami. W ten sposób nie tylko ustalamy wspólny plan pracy zapewniający spójność środowiska domowego i pozadomowego, ale też wspieramy rodziców w trudnych chwilach i rozwiewamy ich wątpliwości odnośnie rozwoju Maluszkowiczów.
 
Maluszkowo Przedszkole Niepubliczne ul. Złota 47 80-297 Banino tel.: 58 681 08 55
Używamy ciasteczek, tak jak wszyscy.